מה בספרייה > תרבות > חודש הקריאה תשע"ד

חודש הקריאה תשע"ד

לכבוד חודש הקריאה 2014 מעלה הספרייה הלאומית אתר מיוחד המתמקד בעיקר בספרות הילדים העברית, בנוסף לאירועי תרבות וסיורים לכבוד קליטת הארכיונים של נעמי שמר ודבורה עומר.
 

שבוע הספר העברי
  

 
 
 
 
 
 ​
כמה ספרים יש? תמונת ההוצאה לאור בישראל 2013
 
כל מה שרציתם לדעת: כמה ספרים ראו אור בשנה האחרונה? כמה ספרים תורגמו לעברית? מאילו שפות? מה הם הנושאים הפופולריים ביותר המעסיקים את כותבי הספרים בישראל? מה הוא בעל החיים השכיח ביותר בספרי ילדים חדשים? וגם: כמה עבודות מסטר ודוקטורט הגיעו לספרייה הלאומית?

  


 
 
 
 
 
 ​
אני וספרי
 
פרויקט מיוחד של הספרייה הלאומית. פנינו לדמויות בתרבות ובחיים הציבוריים הישראליים וביקשנו מהן לבחור את הספר שהיה להם יקר ומשמעותי בילדות, להצטלם איתו ולשתף אותנו בהתרגשות הישנה-חדשה. סדרת תצלומים של רגעי המפגש עם ספרים השמורים בספרייה הלאומית, פיסות של ילדות ונעורים מלפני עשרות שנים.  ​

  


 
 
 
 
 
 ​
אורחים לקיץ
 
 
הספרייה הלאומית פותחת את שעריה לכל אוהבי נעמי שמר ויצירתה. בזכות ארכיון נעמי שמר השמור אצלנו, אנו גאים להיות בית למי ששיריה של נעמי שמר הם חלק מילדותו ומתחנות חייו. לכבוד קליטת הארכיון, יתקיימו בספרייה סיורים מיוחדים שיכללו גם מופע מוזיקלי משיריה.

 

 ​


 
 
 
 
 
 ​
דבורה עומר
 
דבורה עומר, סופרת שיצירתה הפכה שם נרדף לילדות ולנעורים של ישראלים מכל שדרות החברה, זוכה כעת לתשומת לב מיוחדת מצדנו עם קליטת ארכיונה העשיר בספרייה הלאומית. מי שכתבה מאה ספרים ויותר וכבשה לעצמה מקום של קבע בנוף הילדות וגיל ההתבגרות של רבים מאיתנו זוכה למקום של כבוד בספרייה, משכנו של הזיכרון הלאומי.

 ​


 
 
 
 
 
 ​
ביאליק בספרות הילדים העברית
 
המשורר הלאומי היה גם סופר ילדים חשוב. ביאליק האמין בכל לבו בחשיבותה של ספרות הילדים הן מהצד החינוכי והן כדי ליצור תודעה עברית שורשית, חיה ופועמת. כמו"ל, כסופר, כמשורר וכמתרגם, תרגם חיים נחמן ביאליק תרומה מכרעת ליצירת ספרות ילדים עברית ולחינוכו של הקורא העברי הצעיר.

     

 
אירועי חודש הקריאה

​חודש הקריאה 2014 בספרייה הוא גם חודש של אירועים מיוחדים, עם דגש מיוחד לספרות הילדים העברית:
 
אורחים לקיץ - ילדים ומבוגרים מסיירים בעולמה של נעמי שמר. האירוע כולל מופע מוזיקלי משיריה.
למידע נוסף>>
 
כל מה שהיה (אולי) וכל מה שקרה (כמעט) - אירוע במלאת שנה לפטירתה של דבורה עומר ולרגל העברת ארכיונה האישי לאוספי הספרייה.
למידע נוסף>>