דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

מכתב תפוצה-לראש השנה

empty

16/11/2015

תקציר המאמר

לתקציר המלא

שלום עליכם

לפני ארבע שנים בדיוק, בחודש אלול תשס"ה, הושק אתר 'הזמנה לפיוט' מתוך כוונה לאפשר לציבור הגולשים בארץ ובעולם גישה נוחה וידידותית אל עולם הפיוט.

עתה, כשאנו שוב בפתחה של שנה חדשה, אנו רוצים להודות לכם, גולשי האתר, על התמיכה שלכם בנו במשך כל השנים הללו. גם התחזיות האופטימיות ביותר של מייסדי האתר לא צפו ולא ציפו להיענות כזו של גולשים ותגובות.

בשנה שחלפה נרשמו באתר כ800,000 כניסות מרחבי העולם, המעידות על התעניינות הולכת וגוברת בעולם הפיוט, התעניינות שחוצה גבולות מקובלים בחברה הישראלית והיהודית.

מדי יום מתקבלים באתר תגובות ומכתבים – רובם ככולם מבטאים שמחה ותודה על עצם קיומו של האתר, אחרים מציעים שיפורים ומאירים את עינינו בפרטים על מסורת אבותיהם.

התקשורת והשותפות עם הגולשים היא אחד היסודות החשובים בקיום ובפיתוח האתר. אנו מזמינים אתכם להמשיך ולכתוב לנו ומבטיחים להתייחס לכל מכתב ופנייה.

דרך ארוכה עוד לפנינו להגשמת המטרה שעליה הצהרנו בתחילת דרכנו – לשמר, להנגיש ולהביא את עולם הפיוט לכל בית בישראל ובתפוצות.

בשנה זו פעל האתר בכמה מישורים:

  • העשרת המאגר בתכנים מגוונים - התרחבנו לכדי כ750 פיוטים מבוארים, מעל 3500 הקלטות ממסורות שונות (חלקן מסורות שמעט מאוד ידוע אודותן), רשימות אישיות וחומר עיוני רב המקיף את מסורות הפיוט מזוויות שונות. לפיוטי סליחות וראש השנה באתר.


קייסים אתיופים במופע 'קדוס, קדוס', מתוך פסטיבל  הפיוט השני

  • עבודה רבה נעשתה בשינוי פני האתר: הדף הראשי מתחדש ומתעדכן כמעט מדי יום ביומו באופן שמאפשר קישור ונגישות  נוחה, טובה ואיכותית יותר אל חומרים שונים הקיימים באתר. הרחבנו את מאגר התמונות של האתר בעזרת שיתופי פעולה עם גולשים פרטיים וארכיונים ציבוריים, דבר שהעשיר את הממד הויזואלי של האתר באופן משמעותי.


קמע, כורדיסטאן האיראנית, 1930, באדיבות אוסף משפחת גרוס, תל-אביב

  • יצרנו  מרחב אינטרנטי חדש - השיתופיוט (עדיין בגירסת הרצה), שכבר זכה להיענות מרשימה ומרגשת מצד הגולשים. השיתופיוט מאפשר לכל גולש לפתוח אתר אישי-משפחתי-קהילתי ולהעלות אליו הקלטות, רשימות, סרטוני וידאו ומידע על אירועים. במהלך השנה נפתחו 85 אתרים והועלו 1100 הקלטות וכ200 רשימות, בהם חומרים בעלי ערך רב שלא היו נחשפים בדרך אחרת. אנו מקווים להמשיך לפתח ולשכלל את השיתופיוט בשנה הבאה.

לצד החידושים והשכלולים, אנו מודעים לכך שהעומס על האתר הוא רב, מה שגורם לכך שהוא לעתים אטי ושהחיפוש בו מתארך מעל לזמן חיפוש ממוצע. אנו עושים כל אשר לאל ידינו לפתור את הבעיות הללו. 

אנו שומרים על העיקרון שהנחה אותנו מאז ראשית דרכנו – לאפשר גישה לאתר ושימוש בחומרים שבו ללא תמורה או תשלום – עיקרון שאנו מבקשים לקיים גם בעתיד. אולם מפעל רחב יריעה שכזה זקוק למימון על מנת לפעול ולהתקיים ולשם כך אנו זקוקים לעזרתכם.

אם אתם רואים באתר הפיוט אתר חשוב עבורכם ועבור התרבות היהודית, הישראלית והעולמית, אנו מבקשים שתסייעו בידינו להמשיך לקיימו. כל תרומה – ולו הקטנה ביותר – חשובה לנו. אם נצליח ביחד ליצור רשת של תומכי וידידי האתר שכל אחד מהם יתרום סכום כלשהו, איש אשר ידבנו ליבו, יהיה בכך כדי לעזור בהבטחת קיומו של האתר.

לאלו מכם שכבר הצטרפו למעגל התורמים לאתר, נודה על חידוש תרומתכם ואף הרחבתה.

בברכת שנה טובה

שלכם

אתר "הזמנה לפיוט"