דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

מורה נבוכים לחכמת הבאבה בובה

 

ב-1992 קרה דבר במערכת הפוליטית של מדינת ישראל. יצחק החליף את יצחק, רבין הביס את שמיר. לימים יקראו הבחירות לכנסת ה-13 "המהפך השני" (המהפך הראשון כמובן שמור לבגין ב-77). 

 

מתברר שלפחות לבן אדם אחד התוצאות היו ברורות. האיש החכם הזה - הוא כמובן גדול הדור הבאבא בובה, שלא רק ידע מראש על המהפך הצפוי, אלא אפילו חזה (בערך) את הקואליציה. מכיוון שדרכיו של הבאבא בובה לא פשוטות, החלטנו להראות את מלאכת המחשבת וסודות הגימטריה בצורה כמה שיותר ברורה.

 

המהפך כבר התחיל בתאריך הבחירות

התאריך של הבחירות לכנסת ה-13 נקבע ל-23 ליוני. קרי 23.6. מחברים את כל המספרים שבתאריך ואז יוצא 11=2+3+6.  נעשה גימטריה לכל אחת מהספרות בנפרד ב-11 - יצא לנו א"א, שזה כמובן ראשי תבות של אוי א-ברוך. וזה מה שקרה לימין בראשות  שמיר לאחר הבחירות!

 

 


 

המהפך הצפוי

הבאבא בובה חזה את המהפך די בקלות. מספיק לעשות גימטריה של מחל - הלוא זה 78 ואחר כך לעשות גימטריה של עבודה 87 - והכל מול העינים. 78 - מתהפך ל- 87.


 


 

איך תיראה הקואליציה


 

הופכים את המילה קואליציה (או במילים של הבאבא בובה "ברוורס") ויוצא היצילאוק.


 

האות האמצעית בהיצילאוק היא האות "ל". "ל" בגמטריא זה 30, כמו הסדרה 30 פלוס שממנה עשו את מרצ (לא נשקר, לא ירדנו לסוף דעתו של הבובה בנקודה הזו).

האות "ל" זה גם מתאים לג'ינגל של מרצ באותן בחירות "ממשללללללללה עם מרצ".


 

האות "ה" - בתחילת המילה היצילאוק, זה כמובן המפד"ל שהרי הג'ינגל שלהם התחיל ב"ההההההההההה איייייי".


 

ואילו האות "צ" - שמובן מייצגת את מפלגת צומת - נמצאת בצומת דרכים ומתלבטת אם ללכת שמאלה למרצ או ימינה למפד"ל. 


 

כמובן שכל הצדדים רוצים להגיע לאותיות "או" מהמילה היצילאוק - שגימטריה של כל אות בנפרד שם הופכת ל-61 - שזה כמובן גוש חוסם.


 

האות "ק'"שנמצאת בסוף המילה היצילאוק מורכבת מהאות ר' עם זקן. ר' זה כמובן (י)רושלים בירת ישראל. ומי בבירת העבודה - רבין כמובן! אבל כדי להיות "ק" רבין צריך זקן - שזה כמובן החרדים.


 

מסקנה: הקואליציה של רבין תהיה מורכבת מהעבודה, מרצ, חרדים, וצומת מתלבטת.


 

הכנסת שהורכבה לבסוף: העבודה, ש"ס ומרצ, כאשר צומת לא נכנסה בתחילה, אבל אחר כך התפצלה, וחלקה נכנס לממשלה. הבאבה בובה צדק!!! אכן רבין הלך עם מרצ, עם החרדים (ש"ס) ועם חלק מצומת המתלבטת!