ציפי פליישר > על הארכיון > בארכיון – פגישה עם ציפי פליישר

בארכיון – פגישה עם ציפי פליישר

​​ארכיון ציפי פליישר נמנה עם יותר מ-200 ארכיונים אישיים של מלחינים ישראלים ומלחינים יהודים מכל העולם שחיברו מוזיקה דתית, מוזיקה אמנותית וזמר עברי. הארכיונים נתרמו לספריה הלאומית אם על-ידי המלחינים עצמם ואם על-ידי בני משפחותיהם והם שמורים במחלקת המוזיקה של הספריה הלאומית בירושלים לאחר שעברו תהליך של שימור וקיטלוג.

​ארכיון פליישר – האוסף המקיף ביותר של עבודות המלחינה – נתרם לספריה הלאומית על ידי ציפי פליישר בשנת 2008 ומספרו במחלקת המוזיקה 0121 MUS.

 

הארכיון כולל עדויות רבות על תהליכי היצירה של המלחינה וכן כתבי יד, בתווים ובמילים, של עשרות יצירות אותן הלחינה בארבעים שנות יצירה. כמו כן מצויים בארכיון תמונות, מכתבים, מסמכים וגזרי עיתונים ובהם ביקורות, כתבות וראיונות עם ציפי פליישר ועל אודותיה. בנוסף, מצויות הקלטות של יצירותיה בארכיון הצליל.

 

ארכיון מקיף אודות הזמר העברי, שאותו ליקטה ואספה פליישר במשך עשרות שנים, מצוי אף הוא בשלבי העברה לארכיון מחלקת המוזיקה והוא יהיה המשך ופיתוח של ארכיון מאיר נוי לזמר העברי. הארכיון כולל מסמכים, מכתבים וגזרי עיתונים ומאות שעות של ראיונות עם אמנים מיוצרי הזמר העברי – דניאל סמבורסקי, נחמה הנדל, מתתיהו שלם, נעמי פולני ועוד.

בסרטון הוידאו שלפניכם, ציפי פליישר מספרת על תהליכי ההלחנה שלה ועל האוסף שנתרם על-ידה למחלקת המוזיקה.

 

 חלמה נערה - תהליכי יצירה ואיסוף, עם המלחינה ציפי פליישר