מוזיקה > חדש במחלקת המוזיקה > תפילה לשלום מדינת ישראל

תפילה לשלום מדינת ישראל

תפילה לשלום מדינת ישראלבימים קשים, בעת מלחמה או סכנה חיצונית, נושאים היהודים תפילה לאל שבמרומים. במדינת ישראל, בנוסף לתפילות המקובלות מזה דורות, התבסס מנהג לשאת תפילה לשלום מדינת ישראל. תפילה מיוחדת, הנאמרת בציבור, בקול מהדהד ובכוונה גדולה, מרוממת את רוחם של המתפללים המזכירים לעצמם ולכל השומע את התפילה שמדינת ישראל היא גם "ראשית גאולתנו".
 
גם בימים אלו, של מבצע "עמוד ענן" נגד האיום הנשקף לתושבי המדינה, נישאת בבתי-הכנסת תפילה לשלום מדינת ישראל. אתמול התקיימה תפילה גדולה בכותל המערבי, בראשות רבנים ראשיים. מעמדים כאלו, שבהם נישאת בציבור תפילה המכוונת לשלומו המיידי של העם, מזכירים לנו שיש בכוחה של התפילה להשיג אפקט ציבורי, ואולי יש בה אף טעם מסוים של ימי המקדש ואפילו של המעמדים שהיו מקובלים בתקופה המקראית, כשהעם היה מתכנס ופונה בתפילה לאלוהיו, לפני יציאה למלחמה, בתקווה לשלום, להצלה, לגאולה.
 
התפילה לשלום מדינת ישראל קיימת בביצועים שונים והיא זמינה בתקליטורים המצויים באוסף המוזיקה של הספרייה הלאומית, לא פעם יחד עם שירים מהזמר העברי שגם הם מעלים בקשה ותקווה לימים של שלום ושלווה, ולשלום כל עם ישראל.
NLI_ImageGallery
NliImageGallery