מה בספרייה > חדשות > "היום מאירה השמש"

"היום מאירה השמש"

 שלמה גרוניך ואורחים נוספים יחשפו את לאה גולדברג הפחות מוכרת באירוע בספרייה הלאומית

במסגרת פרויקט "12 אמנים" לציון 120 שנה לספרייה הלאומית, יופיע שלמה גרוניך בליווי רביעיית כלי מיתר באירוע חגיגי עם שירים של לאה גולדברג – שירים מוכרים ואהובים לצד שני שירים לא מוכרים של המשוררת שנחשפו לאחרונה והולחנו על ידי גרוניך.

 

 
לאה גולדברג, משוררת, סופרת ילדים ומבוגרים, מתרגמת, כלת פרס ישראל לספרות ואחת היוצרות העבריות המוכרות, האהובות והמוערכות בעת החדשה. לאחר מותה התעורר עניין רב ביצירתה, ושירים רבים פרי עטה זכו ללחנים ולביצועים בידי אמנים מוכרים, בין השאר: "ולא היה בינינו אלא זוהר", "את תלכי בשדה", "שלושה ימים", "בואי כלה", ו"דלילה".

 

הערב לכבודה של לאה גולדברג, "היום מאירה השמש", שיתקיים ביום שלישי 25 במרץ, ייפתח בתצוגה של פריטים מאוסף לאה גולדברג בספרייה הלאומית. המופע עצמו יכלול קטעים מוזיקליים ששלמה גרוניך יבצע בליווי רביעיית כלי מיתר. גרוניך יבצע שירים רבים ומוכרים של לאה גולדברג שהולחנו על ידו, כמו "הנהר הלבן", "היום מאירה השמש", ו"אני מוטלת כאבן", לצד שירים של גולדברג שהולחנו בידי אחרים, כגון "סליחות" ו"מה עושות האיילות". כמו-כן יושקו באירוע שני שירים לא מוכרים של גולדברג שהולחנו לאחרונה על ידי גרוניך, ויבוצעו לראשונה בפני קהל בערב זה.

 

 

 

 
בערב ישתתף גם גדעון טיקוצקי, חוקר ספרות מהאוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב, שידבר על יצירתה ועל חייה של גולדברג ויציג פרשנות מעניינות על השירים עצמם. ההסברים יילוו במצגת ובה כתבי יד של גולדברג וחומרים לא מוכרים נוספים מאוספה.
 

 

האירוע "היום מאירה השמש" יתקיים ביום שלישי, 25.3.2014 בשעה 20:30 בספרייה הלאומית בירושלים.


בשעה 20:00 תיפתח תצוגה של פריטים מאוסף לאה גולדברג.

לאה גולדברג
לאה גולדברג
אתר לציון 100 שנה להולדת לאה גולדברג. באתר חומר מקורי ומגוון מאוצרות הספרייה וממקורות נוספים
למידע נוסף