מה בספרייה > חדשות > האדריכלים השוויצריים הרצוג ודה מרון נבחרו לתכנון הספרייה הלאומית

האדריכלים השוויצריים הרצוג ודה מרון נבחרו לתכנון הספרייה הלאומית

 האדריכלים השוויצריים, הרצוג ודה מרון, זוכי פרס פריצקר, נבחרו לתכנון הספרייה הלאומית

החברה לבניין הספרייה הלאומית שמחה להודיע על בחירת האדריכל שיתכנן משכן חדש לספרייה הלאומית.

שישה משרדי אדריכלים, שלושה ישראלים מובילים ושלושה משרדים מהמכובדים ביותר בעולם, נענו להזמנה להגיע לירושלים – אמר קוריאל, הרצוג דה מרון, פרנק גרי, קולקר קולקר אפשטיין, קימל אשכולות ורנצו פיאנו. ועדת הבחירה הבינלאומית בראשות האדריכל פרופ' לואיס פרננדס-גליאנו ובהשתתפות פרופ' אלינער קומיסר-ברזקי, לורד רוטשילד, יו"ר יד הנדיב ודוד בלומברג, יו"ר הספרייה הלאומית, בחנה ניסיון קודם בתכנון מבני ציבור והקמתם ובכלל זה יצירתיות ואיכות תכנון וביצוע; כישורים מקצועיים, אישיות ואמינות; קומוניקטיביות ויכולת ליצור דיאלוג פורה עם המזמין ותפיסה אדריכלית לעיצוב בניין הספרייה.

 

בתום הראיונות ולאחר דיון מקיף, הוועדה המליצה על המשרד השוויצרי הרצוג ודה מרון (Herzog & de Meuron) לתכנון הבניין החדש של הספרייה. הוועדה, שקיבלה רקע על עבודות חשובות רבות שלהם, התרשמה מהמחוייבות של ז'ק הרצוג ופייר דה-מרון כמו גם מהחוזקות וההבטחות שגלומות בתפיסה האדריכלית החדשנית והממוקדת שהציגו – הבנת הצרכים של הספרייה, טיפול בטבע ובסביבה האורבנית וקישור למוסדות השכנים.

 

המשרד השוויצרי, שממוקם בעיר באזל, מורכב מצוות חזק ויצירתי, הוא בעל ניסיון בתכנון מוסדות תרבות כולל ספריות והוא אמון על מתודולוגיית תכנון מוקפדת. בפגישה הם הראו פתיחות רבה לדיאלוג עם הספרייה והחברה לבניין וכן גמישות מלאה בתהליך התכנון.
 
המלצת הוועדה על האדריכל המועדף, שיהפוך לאדריכל הנבחר לאחר חתימת הסכם, אושרה על ידי דירקטוריון הספרייה הלאומית ודירקטוריון החברה לבניין.