מה בספרייה > עבר, הווה, עתיד > עתיד > משכן חדש לספרייה

משכן חדש לספרייה

 עקרונות

על פי חוק הספרייה הלאומית התשס"ח (2007) מטרותיה של הספרייה הן איסוף, שימור, טיפוח והנחלה של אוצרות ידע, מורשת ותרבות בכלל, ובזיקה לארץ ישראל, למדינת ישראל ולעם היהודי בפרט.
 
הספרייה הלאומית מחויבת להפצה פעילה של ידע ולטיפוח של חברה משכילה, נאורה וסובלנית, באמצעות שלל פעילויות חינוך ותרבות. הספרייה שואפת לשרת קהלי משתמשים רחבים ומגוונים ככל האפשר, הן בישראל, המתאפיינת בחברה הטרוגנית, והן ברחבי העולם. הספרייה פותחת את שעריה לכל משתמש פוטנציאלי, אקדמאי או לא אקדמאי, למטרות מחקר או למטרות אחרות, ומעניקה למשתמשים הדרכה מקצועית בניווט בים המידע השופע של ימינו.
בתוכנית האב להתחדשות הספרייה הלאומית 2016-2010 נקבעה כיעד בנייתו של משכן פיזי חדש לספרייה אשר יתאים לצרכים החזויים ארוכי הטווח של הספרייה.
בראיית כל אלו החליטה ממשלת ישראל בישיבתה מיום 21 פברואר 2010, בהחלטה מס. 1414: 
 "לתמוך ולקדם מיזם בשם 'התחדשות הספרייה הלאומית של  ישראל' שבמסגרתו  יוקם משכן חדש לספרייה הלאומית בתחום 'קריית הלאום' בירושלים, זאת תוך הכרה בתפקידה החשוב של הספרייה הלאומית באיסוף, בשימור, בטיפוח ובהנחלת אוצרות ידע, מורשת ותרבות  בכלל, ובזיקה לארץ ישראל, למדינת ישראל ולעם היהודי בפרט".
"המשכן  החדש של הספרייה הלאומית יאפשר לספרייה למלא את מטרותיה ותפקידיה בהתאם לחוק  הספרייה הלאומית, התשס"ח-2007  ויאפשר לציבור בישראל ומחוצה לה נגישות הולמת וסבירה לאוספי הספרייה, בין השאר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים". 
 
ציר זמן
ציר זמן
ההיסטוריה והשינויים של הספרייה הלאומית לאורך השנים.
למידע נוסף
טקס השקת מפעל ההתחדשות של הספרייה הלאומית
טקס השקת מפעל ההתחדשות של הספרייה הלאומית
צפו בטקס השקת מפעל ההתחדשות של הספרייה הלאומית בערוץ היוטיוב שלנו
למידע נוסף

 קישורים ומסמכים נוספים