עיתונות יומית > על אודות

על אודות

​האתר שלפניכם כולל עיתונות יומית וכתבי עת שיוצאים לאור בארץ. האתר אינו משקף את כל אוסף העיתונות של הספרייה הלאומית, אלא נועד להיות כלי שימור עבור עיתונים המודפסים על נייר עיתון אשר צולמו במיקרופילם עד יוני 2014 ועתה עברו לשימור דיגיטאלי שמבטיח את קיומם לדורות.

 

​מחלקת העיתונות תשתדל להגדיל את האוסף ולהרחיבו. על פי התכניות, ייכללו באוסף עיתונים נוספים על אלו המצויים בו כיום. אנו קוראים לקהל המשתמשים והמתעניינים שיש בידיהם עיתונים וכתבי עת שראו אור בארץ או שרואים אור כיום ואינם כלולים באתר, לעניין אותנו בהם. נשמח לשקול להוסיפם לאתר, לפי השיקולים המנחים את הספרייה הלאומית.

 
על אף הניסיון לבנות אוסף איכותי ורחב ככל האפשר על המשתמשים להיות מודעים למספר סייגים ומגבלות:
1.​ הוספת העיתונים לאתר אורכת זמן ולכן קיים פער זמן בין קבלת העיתון בפועל ובין הופעתו במערכת. הספרייה תשתדל לשמור על פער מינימלי ככל הניתן.
2.​ הגיליונות מופיעים באתר כפי שהם הגיעו אלינו מהמוציא לאור. היות שכך, ייתכנו בעיות בתצוגה של עיתון או של דף מתוכו. נשמח לקבל הערות שיעזרו לנו להשלים את המידע ולתקן אותו.
3.​​ הגישה לאוסף העיתונות במערכת אפשרית אך ורק מתוך בניין הספרייה, בהתאם לכללי זכויות היוצרים. חל איסור על העתקת עיתונים שלמים או הדפסתם. ניתן להדפיס דפים בודדים או כתבות בהתאם לאפשרויות של התוכנה ולמגבלות המשפטיות המחייבות.​
 

יש לכם עותק למסור לנו?

צרו איתנו קשר >>