מוזיקה > ציפי פליישר > על פליישר > סצינת הג'אז והמוזיקה הקלה

סצינת הג'אז והמוזיקה הקלה

סצינת הג'אז והמוזיקה הקלהבשנות השבעים המוקדמות, כשהיתה בשנות העשרים לחייה, נודעה פליישר בתל אביב כמוזיקאית מחוננת של ג'אז ומוזיקה קלה. היא הרבתה אז להלחין לתיאטרון, לעבד, לאלתֵר בפסנתר וללוות זמרים והרכבים קוליים וכליים בהקלטות אולפן, במופעים פומביים ובתכניות רדיו. חיבורים מוזיקליים אלה הוגדרו על-ידי פליישר כ"טרום אופוסים", ובהם:
•​​חגיגות יוטבתה (1972) - הפקה, הלחנה, עיבוד וניצוח על החגיגות לרגל 15 שנים לעליית הקיבוץ על הקרקע. בין השירים שבוצעו אז בעיבודה ובליווי שלה בפסנתר:​​
בערבות הנגב
על-פי שירו של פיוטר מאמאיצ'וק, נוסח עברי רפאל קלצ'קין, לחן מנשה בהרב וליאוניד שוכין, עיבוד לשלישיית זמרות ציפי פליישר, פסנתר ציפי פליישר

שיר ערש
מילים זרובבל גלעד, לחן דוד זהבי, עיבוד לשלישיית זמרות ציפי פליישר, פסנתר ציפי פליישר


למדבר (עם מילים​)
מילים אריה יחיאלי, לחן עממי, עיבוד למקהלת הקיבוץ, פסנתר ציפי פליישר


•​​​השתתפות ב"סדנת הג'אז" של אלברט פיאמנטה, סדנה ששילבה בין שני העולמות המוזיקליים - הג'אז והמוזיקה האתנית - שילוב נדיר בישראל של אותם ימים.​ ​ ​
•​​​​

"בנות חוה" - הקמה, ניהול מוזיקלי, הלחנה, עיבוד וליווי של שלישיית "בנות חוה" - הרכב מוזיקלי נשי של יוצאות צוות הווי נח"ל - בשירים מקוריים ומוזיקה קלאסית בז'אנר הקל.

 

בנות חווה

בנות חווה

 בין השירים שנכללו בתקליט אריך הנגן שהוציאו:​
שיר העלמות לשמשון​
זמר נודד​
שני שלדגים עפים בשמים​
משאלה​
​​​​​

• המופע הקברטי “מועדון הזמר של לולה הקטנה” בהשתתפות השחקנית גילה אלמגור - ניהול מוזיקלי, עיבודים וליווי בפסנתר ציפי פליישר.

 ​ ​ ​

מועדון הזמר של לולה הקטנה
מועדון הזמר של לולה הקטנה

 

בין השירים שנכללו בתכנית​: ​
לולה לולה​
אם לולה רק רוצה​
רק היום​
סוף הסיפור​

 

 


 

•​​​​​​ליווי בפסנתר בשידור חי בתכנית הרדיו המיתולוגית ”בירה ומצב רוח” בהפקתו ובעריכתו של יעקב אגמון.
אחד הלחנים הידועים של פליישר מאותם ימים חובר לשיר אחרי מותי למילים של חיים נחמן ביאליק, בביצוע של חווה אלברשטיין. השיר הוקלט באחד מתקליטיה המצליחים ביותר של אלברשטיין "כמו צמח בר" והוא מושמע מעל גלי האתר עד היום.
 
כמו צמח בר

כמו צמח בר

​- חגיגות יוטבתה (1972) - הפקה, הלחנה, עיבוד וניצוח על החגיגות לרגל 15 שנים לעליית הקיבוץ על הקרקע. בין השירים שבוצעו אז בעיבודה ובליווי שלה בפסנתר:
- השתתפות ב"סדנת הג'אז" של אלברט פיאמנטה, סדנה ששילבה בין שני העולמות המוזיקליים - הג'אז והמוזיקה האתנית - שילוב נדיר בישראל של אותם ימים.
 
- "בנות חוה" - הקמה, ניהול מוזיקלי, הלחנה, עיבוד וליווי של שלישיית "בנות חוה" - הרכב מוזיקלי נשי של יוצאות צוות הווי נח"ל - בשירים מקוריים ומוזיקה קלאסית בז'אנר הקל. בין השירים שנכללו בתקליט אריך הנגן שהוציאו: