סטודנטים וחוקרים

​כותבים עבודה סמינריונית או עבודת מחקר? בואו לתרגל עבודה עם מקורות ראשוניים בספרייה הלאומית.

 

הספרייה הלאומית היא ספריית מחקר מרכזית בתחומי מדעי היהדות, לימודי ארץ ישראל, אסלאם ומזרח תיכון ומדעי הרוח הכלליים. באוספי הספרייה מצויים יותר מארבעה מיליון כרכי ספרים, עשרות דפוסי ערש עבריים, יותר מעשרת אלפים כתבי יד עבריים וערביים, כתבי עת, מאות ארכיונים אישיים, ארכיון הצליל הלאומי, מפות, תצלומים והקלטות.


סיור מודרך לסטודנטים וחוקרים כולל ביקור באולמות הקריאה, הקניית כלים לאיתור מקורות ראשוניים ומשניים באוספי הספרייה הלאומית, חשיפה לשירותי הספרייה המותאמים למחקר וללמידה, פתיחת כרטיס קורא והדרכה אישית על השימוש בספרייה הדיגיטלית.


סטודנטים לתואר ראשון מוזמנים להכיר את הספרייה הלאומית ושירותיה לסטודנט, לבקר באולמות הקריאה הרלוונטיים לתחום מחקרם ולתרגל את השימוש בספרייה הדיגיטלית.


סטודנטים לתואר שני, תלמידי מחקר וחוקרים מוזמנים להעמיק את היכרותם עם אוספיה הייחודיים של הספרייה הלאומית, לפגוש את אוצרי הספרייה ומנהלי האוספים ולהיחשף לפריטים מקוריים בתחומי המחקר שלהם.


מרצים המעוניינים להקנות לתלמידיהם כלים למחקר ולהרחיב את אופקם האקדמי, מוזמנים ליצור קשר עם מרכז המבקרים לצורך התאמת הסיור לתחום מחקרם.


קהל יעד: סטודנטים וחוקרים

משך הסיור: שעה-שעתיים

מס' משתתפים: 10 איש ומעלה

ימי פעילות: א'-ה'


הסיור אינו כרוך בתשלום.