על אודות

 מיכאל-ישראל

אתר מיכאל-ישראל הוקם במימון של הספרייה הלאומית ובתמיכת הוועד הישראלי לאונסק"ו. מטרת האתר לחשוף בפני הקהל בארץ ובעולם את אוצרות המורשת התרבותית של ארץ-ישראל, עם ישראל ומדינת ישראל. השימוש במיכאל מאפשר לארגן את המידע באופן מבוקר ובה בעת ידידותי למשתמשים בני כל הגילים ולכל מטרה. מיזם מיכאל-ישראל מהווה אבן דרך בשיתוף ידע בין מדינות אירופה לישראל בנושא המורשת התרבותית העולמית.

מיזם מיכאל - הרעיון

​הרעיון העומד מאחורי מיזמי מיכאל הוא יצירת פורטל משותף למורשת התרבותית באירופה, כדי לקדם את הנגישות למידע הקיים במוזיאונים, ארכיונים וספריות.
 
אתרי מיכאל מציגים את האוספים בתחומי המורשת התרבותית הקיימים בכל מדינה. כך ניתן לחפש, למצוא ולהכיר אוספים דיגיטליים ופיזיים שקיימים במוזיאונים, ספריות וארכיונים. המידע נוסף למערכת על-ידי המוסדות עצמם או באמצעות צוותי מיכאל.
מיזם מיכאל דוגל ביצירת מאגר רב-לשוני, בדרך-כלל בלשון המקומית ובאנגלית והוא מיועד לקהל מגוון כחוקרים, תלמידים ולקהל המתעניין.  

הגוף האחראי

​המיזם הינו חלק מתוכנית ה-European Teacher Education Network של הנציבות האירופאית שנועדה לקדם שיתופי פעולה למטרות מחקר וחינוך, ובישראל גם כחלק ממיזם EVA/MINERVA שמטרתו קידום המודעות ושיתוף הפעולה בנושא דיגיטציה של המורשת התרבותית.

 

המדינות החברות
מיזם מיכאל פותח בראשונה בצרפת, איטליה ובריטניה. לאחר מכן הורחב למדינות נוספות באירופה (MICHAEL Plus), באמצעותו הקימו אתרי מיכאל גם המדינות: צכיה, פינלנד, גרמניה, יוון, הונגריה, הולנד, פולין.

 קישורים

בצלאל
בצלאל
אקדמיה לאמנות עיצוב ירושלים
למידע נוסף
הוועד הישראלי לאונסק"ו
הוועד הישראלי לאונסק"ו
משרד החינוך
למידע נוסף
מינרווה
מינרווה
אתר מינרווה האירופאי
למידע נוסף