הנחיות לגישה מהבית למאגר JSTOR

גישה מרחוק לכתבי עת מובילים בעברית

​הספרייה הלאומית מנגישה לאזרחי המדינה 52 כתבי עת ישראליים מובילים באמצעות מאגר המידע JSTOR.

 

JSTOR הוא מאגר הכולל אלפי כתבי עת וספריות רבות מנויות אליו בתשלום. מוסדות בארץ המעוניינים להירשם, יכולים לפנות ל-JSTOR באופן ישיר ולרכוש מנוי. דרך אתר הספרייה הלאומית ניתן לעיין במבחר כתבי עת ומאמרים מובילים בעברית ללא תשלום.

 

ישנן שלוש דרכים לעשות זאת:

 

1. דרך אתר הספרייה – מעבירים את העכבר על הכותרת "קטלוגים ומאגרים". מצד שמאל תופיע תמונה המקשרת לעמוד שממנו ניתן להגיע למאגר JSTOR. לאחר הזדהות במערכת הספרייה עם שם משתמש וסיסמה, תופיע רשימה מלאה ומסודרת של כתבי העת. במידה שאין לכם גישה, עליכם להירשם. לאחר ההזדהות, לוחצים על "לחצו כאן לרשימת כתבי העת ולצפייה בהם" ומיד עוברים לרשימה של 52 כתבי העת הישראליים. לוחצים על הכותרת הרצויה, ונכנסים למאגר.

 

2. חיפוש כותרת כתב העת –  במערכת "מרחב" כותבים בתיבת החיפוש את שם כתב העת. לאחר שנמצאו תוצאות החיפוש, יש ללחוץ על כפתור "גישה מקוונת". משם יפתח מסך פנימי בו מופיע הקישור Jstor Hebrew Journals. לחיצה עליו תפתח את כתב העת.

 

3. חיפוש מאמרים – ניתן לחפש מאמרים במערכת מרחב – חיפוש מאמרים, או בתת מרחב רמב"י. בחלק מהמאמרים יהיו קישורים ל-Jstor Hebrew Journals. לחיצה על הקישור תוביל לכתב העת עצמו, ולא ישירות למאמר המבוקש. בכתב העת נוכל למצוא את המאמר לפי המידע הביבליוגרפי.

 

 

בכל שאלה בנושא זה או אחר, ניתן ליצור קשר דרך "שאלו אותנו".