מה בספרייה > אירועים ותערוכות > אירועים > מפגש עריכה מיוחד: מפות ירושלים עולות לוויקיפדיה

מפגש עריכה מיוחד: מפות ירושלים עולות לוויקיפדיה

 הספרייה הלאומית של ישראל, בשיתוף עמותת ויקימדיה ישראל, מעלה לרשת 200 מפות עתיקות ומרהיבות ביופיין של ירושלים, ברזולוציה גבוהה ולשימוש חופשי של הקהל הרחב.


אוסף המפות הייחודי כולל מפות שנוצרו החל משנת 1486 ועד 1947, במגוון סגנונות ושפות, המגלות מחדש את יופייה ואת אופייה המיוחד של העיר המקודשת לשלוש הדתות לאורך מאות שנות היסטוריה.

 

כחלק מייעודה של הספרייה הלאומית לאסוף, לשמר, להנחיל ולהפיץ את המורשת התרבותית וההיסטורית של ישראל, מאפשרת הספרייה גישה חופשית ובלתי אמצעית ככל האפשר לאוצרותיה מכל קצווי תבל, בכפוף לזכויות יוצרים. פרויקט זה הינו חלק ממדיניותה של הספרייה לעודד את השימוש שעושה הקהל הרחב באוצרות התרבותיים באמצעים דיגיטליים.
 
עמותת ויקימדיה ישראל פועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה הבינלאומית לקידום הידע וההשכלה בישראל ולהנגשת תכנים במגוון רחב של תחומי ידע. הפעילות מתמקדת במיזמי קרן ויקימדיה העולמית, ובמיוחד בוויקיפדיה. באמצעות מיזמים אלה, מקדמת העמותה איסוף, יצירה והפצה של תכנים חופשיים. שיתוף הפעולה בין הארגונים מטרתו לחשוף את אוצרות הספרייה הלאומית באמצעות מיזמיי ויקימדיה.

 

במסגרת הפרויקט, מארחת הספרייה הלאומית מפגש מיוחד לעורכי ויקיפדיה, במהלכו ייכתבו ערכים וישולבו 200 המפות בערכים. המשתתפים יזכו גם לסיור מיוחד באוסף המפות של הספרייה. אז הירשמו ובואו לערוך מפות עתיקות!