תערוכות

​​​​​​​​​​​​בספרייה הלאומית מוצגות תערוכות מתחלפות, בהן ניתן להיחשף לפריטים שונים ומגוונים מאוצרותיה. התערוכות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, בשעות הפעילות של הספרייה.
 
לתיאום סיור מודרך הכולל ביקור בתערוכות ניתן לפנות למרכז המבקרים:
דוא"ל: Visitors@nli.org.il
טלפון: 074-733-6125

החופש הגדול

לכל מי שמילא חוברת עבודה בחשבון  ובעברית בחופש הגדול, למי שקרא בשקיקה על עלילות החופש של ילדים רחוקים. למי שבהה בילדותו מול הטלוויזיה החינוכית בסוזי המפתיעה (Suzi Surprise), והדר' האפוי למחצה (Dr. half-baked) למי שלמד על נופי ארצנו מחוברות מולדת עם גמל וזית – למענכם פרשנו מבחר פריטים מאוספי הספרייה בטעם של חופש וילדות רחוקה.

 

התערוכה מוצגת בקומה 2.

 

 

כרזת פרסומת לקייטנה, תל-אביב 1971

 

הכניסה חינם!

 


 

 (מוסתרת) פנינים מובחרות

​פריטים מאוסף האסלאם לכבוד חודש רמדאן

 

תערוכה מיוחדת של כתבי יד נדירים ומאוירים, מן המאה ה-10 ועד ה-18

 

התערוכה תהייה פתוחה לקהל לאורך כל חודש הרמדאן, מה-16 במאי ועד ה- 14 ביוני, בשעות פעילות הספרייה.

איור של הכּעבה במכה, מתוך ספר התפילות "סימני הטובות וזריחת האורות", מאת מֻחַמַּד אל-גַ'זוּלי (נפטר 1465). כתב יד הודי מסוף המאה ה-18

 

הכניסה חינם!

​דור תש"ך 1960: ישראל בשנת חנוכת משכן הספרייה הלאומית

דור תש"ך 1960טקס הנחת אבן הפינה למשכנה העתידי של הספרייה הלאומית, אשר נערך ב-5 באפריל 2016, אינו רק ראשיתו של פרק מסעיר בתולדותיה. זוהי גם תחילתו של תהליך פרידה מן המשכן הנוכחי כאן, בקמפוס גבעת רם. ברגע היסטורי זה בחרנו להתמקד, במחווה לדור החולמים והבונים, בשנה שבה נחנך הבית הזה: 1960 (תש"ך-תשכ"א).


שנת 1960 חלפה במתינות, בין המאבקים והמשברים שלפניה ואלה שיבואו אחריה. התערוכה מציגה את הרקע להקמת בניין הספרייה בגבעת רם, ומתארת את עולם הספר והספרות, את תרבות הפנאי המקומית ואת פני החברה הישראלית במדינתה הצעירה באותם ימים.


התערוכה תהיה פתוחה לקהל החל מ-06.04.2016 ועד 28.10.2016.

הכניסה חופשית בשעות פעילות הספרייה בימים א'-ו'.


לטעימה מהתערוכה


 

בכל עט ועת: הגדות פסח כתובות ביד

בכל עט ועתכמעט אין יהודי, קרוב כרחוק, בדור הזה ובדורות הקודמים, שאינו מסב לשולחן ליל הסדר וקורא בהגדה. ההגדה של פסח היא כנראה הטקסט הנקרא בתולדות העם היהודי והחיבור העברי שנדפס ביותר מהדורות מכל חיבור אחר.

 

התערוכה "בכל עט ועת" מבוססת על הגדות פסח שנכתבו ואוירו ביד, החל מהמאה השתיים עשרה ועד המאה העשרים. הגדות פרסיות ובבליות, אירופאיות ואפריקניות, הגיעו לידינו, והן מגוללות את סיפורן של קהילות יהודיות המובחנות בלשונותיהן ובסגנונות כתיבתן, בתפיסת עולמן ובשלל הסיבות שהביא את מעתיקיהן למשוך בעט, אך כולן שומרות אמונים לטקסט העתיק, המוכר והאהוב.


התערוכה תהיה פתוחה לקהל החל מ-06.04.2016 ועד 13.05.2016.
הכניסה חופשית בימים א'-ה' בין השעות 16:00-09:00 וביום ו' בין השעות 13:00-09:00.